do mozku je deprivace spánku „jako pití příliš mnoho“

do mozku je deprivace spánku „jako pití příliš mnoho“

Od té doby, co Kalifornie v roce 1994 zakázala kouření na veřejných místech, Dr. Al-Delaimy říká, že „pozitivní dopad“ tohoto zákazu je stále zřejmý, protože změnil „sociální normu“.

Dodává:

„Tyto výsledky poskytují kvantitativní důkaz, že zákazy kouření, které jsou hlavně pro ochranu nekuřáků před riziky kouře z druhé ruky, skutečně podporují chování mezi kuřáky v Kalifornii. „

Dr. Al-Delaimy dodává, že jejich zjištění„ zdůrazňují potenciální hodnotu zvyšování zákazů kouření na úrovni města a vytvoření oboustranně výhodného výsledku.

Lékařské zprávy dnes podrobně popsaly několik způsobů, jak pomoci vzdát se kouření, a nedávno informovala o studii, která naznačovala, že neexistují žádná vážná rizika srdeční spojená s terapiemi odvykání kouření.

 • Veřejné zdraví
 • Kouření/přestaň kouření

do mozku je deprivace spánku „jako pití příliš mnoho“

Nový výzkum potvrzuje, že nedostatek správného spánku má vážný dopad na to, jak mozek funguje, s potenciálně nebezpečnými důsledky v každodenním životě.

V poslední době se mnoho studií zaměřilo na to, jak spánek ovlivňuje způsoby, kterými naše těla fungují, a zejména na to, jak to ovlivňuje mozek. To, jak moc – a jak dobře – spíme, může být klíčové při vizuálním učení, konsolidaci paměti a nezbytném odcizení. ) a Tel Aviv University v Izraeli nyní potvrzují, že lidé deprimovaní spánku zažívají selhání paměti a mohou se vypořádat s zkresleným vizuálním vnímáním; Komunikace mezi neurony je dočasně narušena. To připravuje cestu pro kognitivní výpady v tom, jak vnímáme a reagujeme na svět kolem nás. “

Senior Study Autor Dr. Itzhak Fried

Výsledky studie byly zveřejněny v Journal Nature Medicine.

‘Sluggish’ neurony komunikují neefektivně

Vědci pracovali s 12 lidmi s epilepsií, kteří byli také registrováni jako pacienti s UCLA. Všichni účastníci měli v mozcích elektrodové implantáty s cílem registrace, kde jejich záchvaty pocházejí z vedení k chirurgickému zákroku. Přes noc, dokud nezažili záchvaty, takže elektrická aktivita v mozku mohla být řádně sledována. co nejvíce. Všimli jsme si, že čím se účastníci stali ospalejší a unavení, tím obtížnější našli úkol a tím pomalejší. Autor Dr. Yuval Nir. Poznamenává, že s nedostatkem spánku se mozkové buňky staly „pomalou“ a nervová komunikace byla narušena. Přenosy se táhly delší než obvykle. “

Stalo se to, že nespavost ovlivnila, jak účinně neurony kódovaly pravidelné informace a jak byly vizuální podněty přeloženy do vědomého vnímání. „Sleepy“

Vědci citovali nějaký existující výzkum, který podrobně popsal některé potenciálně katastrofické účinky deprivace spánku. Když jsou například řidiči unavení, jejich pozornost putuje, protože neurony nereagují tak efektivně, jak by měly. Trvá déle, než jeho mozek zaregistroval to, co vnímá, “říká Dr. Nir. Fáze spánku-a že tato aktivita pomalého pohybu byla umístěna ve stejných oblastech mozku. "Tento jev naznačuje, že vybrané oblasti mozků pacientů ustupovaly, což způsobovalo mentální výpady, zatímco zbytek mozku byl vzhůru a běžel jako obvykle." Vážněji, než je v současné době, vzhledem k jeho skutečným nebezpečím. Dr. Fried dokonce jde tak daleko, že porovnává nedostatek spánku s překročením a naznačuje, že by měla být přijata přiměřenější opatření proti unavenému řízení. Hodně, “říká Dr. Fried. "Přesto neexistují žádné právní nebo lékařské standardy pro identifikaci řidičů otěsných na silnici stejným způsobem, jakým zaměřujeme na opilé řidiče."

Vědci poznamenávají, že budoucí studie by se měly zaměřit na cílení mozkových mechanismů odpovědných za památku a vnímání dopadů , stejně jako v popředí výhody dobrého nočního spánku.

Trachea: Vše, co potřebujete vědět

Průduška je struktura podobná trubici uvnitř krku a horního hrudníku. Když člověk dýchá, přepravuje vzduch do az plic.

Když plíce vyloučí vzduch, cestuje zpět do průdušnice a ven ústy nebo nosem.

Pokračujte ve čtení pro více informací o tom, co je průdušnice, co dělá,, co dělá, a které zdravotní stavy to mohou ovlivnit.

Průměrná délka průdušnice je asi 11,8 centimetrů a průdušnice muže je obvykle delší než žena. interiér průdušnice. Buňky v této membráně, nazývané pohárkové buňky, uvolňují hlen, aby se zabránilo mikroorganismům a zbytkům vstupu do plic.

Průduška je také lemována malými vlasů podobnými strukturámi zvanými cilia. Tito pomáhají tlačit hlen, který obsahuje úlomky nebo patogeny z průdušnice. Osoba pak buď po vlak nebo vyplivne hlezek. před tím. Zadní část průdušnice je měkčí, aby umožnila jícnu expandovat, když člověk jí.

Vzhledem k jejich blízkosti, malý kus chrupavky v hrtanu automaticky pokrývá otevření průdušnice, aby se zabránilo tomu, aby se do něj při jídle vstoupila jídlo nebo pití.

Pokud se jídlo nebo pití dostanou do průdušnice, obvykle to způsobuje, že osoba kašel. Pokud je kus jídla obzvláště velký, mohl by být uvězněn v průdušnici a bránit dýchání.. Bez průdušnice by člověk nemohl dýchat.

Kromě přepravy vzduchu pomáhá průdušnice bránit se proti nemoci. Hlen v průdušnice pomáhá zachytit mikroorganismy, jako jsou viry a škodlivé bakterie, než vstoupí do plic.

V chladných dnech pomáhá průdušnice zahřát a zajistit vlhkost vzduchu, než dosáhne plic.

V horkých dnech pomáhá průdušnice ochladit vzduch prostřednictvím odpařování. Ve vážných případech může mít člověk potíže s dýcháním a vyžadovat okamžitou lékařskou pomoc.

Některé podmínky, které mohou ovlivnit průdušnici Průduška se rozpadla a způsobila slabost nebo propadnutí průdušnice, která může ovlivnit dýchání. Pokud je zúžení závažné, může osoba vyžadovat tracheální trubici.

 • tracheální nádory, které jsou vzácné. Ať už jsou tyto nádory rakovinné, mohou způsobit, že se průdušnice ztěžuje, což ztěžuje dýchání.
 • Existuje několik potenciálních příčin tracheomalacie. Mohou zahrnovat:

  • Inhalační dráždivé látky
  • Gastroezofageální refluxní onemocnění, nebo GERD
  • Chronické infekce, které ovlivňují průdušku, jako je bronchitida
  • Chirurgické poškození
  • Poškození z dlouhodobého používání dýchací trubice

  Některé potenciální příčiny tracheální stenózy zahrnují:

  • trauma to the chest or throat
  • a tumor pushing against the trachea
  • damage from radiation therapy
  • certain infections, such as tuberculosis
  • Některé autoimunitní poruchy
  • Tlak z jiných tělesných struktur v krku nebo hrudi

  Pokud zdravotní problém ovlivňuje jejich průdušnici, může člověk zažít:

  • Problémy s dýcháním nebo chytání dechu
  • Woezing
  • Stridor, pískání nebo pískání zvuku, když člověk dýchá
  • Jinak hlučné dýchání
  • hoarseness
  • a bluish skin tone
  • coughing
  • trouble swallowing food
  • coughing up blood

  osoba by měla hledat pohotovostní lékařská pomoc, pokud mají potíže s dýcháním.

  Pokud je kašel nebo dušnost trvalým problémem bez jasné příčiny, promluvte si s lékařem. do az plic.

  také pomáhá předcházet mikroorganismům, troskám a vzduchu, který je příliš chladný nebo příliš horký v vstupu do plic.

  Pokud má osoba potíže s dýcháním, může zdravotní problém ovlivnit jejich průdušnici a měli by hledat lékařskou pomoc co nejdříve.

  • Acid Reflux/Gerd
  • ucho, nos a krk
  • Rakovina hlavy a krku

  Lékařské zprávy dnes mají Přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Transcendentální meditace může pomoci léčit PTSD

  Práce s kohortou mladých lidí se symptomy PTSD a deprese, vědci zjistili, že praktikování transcendentální meditace může pomoci tyto příznaky snížit nebo dokonce zvrátit.

  Studie ukázaly, že meditační postupy mohou mít významný, pozitivní vliv na duševní zdraví a jak dobře naše těla reagují na stres.

  Stávající výzkum také zjistil, že různé typy meditace mohou Pomáhá i posílit emoční inteligenci člověka. Meditace – může úspěšně působit proti https://recenzeproduktu.top/dr-derm/ PTSD a nižší depresi. Studenti z Maharishi Institute a University of Johannesburg, kteří všichni obdrželi diagnózy PTSD a deprese.

  Zjištění vyšetřovatelů, která se objevují v časopise Psychologické zprávy Mravenci, kteří začali praktikovat transcendentální meditaci, zaznamenali pozoruhodná zlepšení jejich příznaků. Tito studenti souhlasili s praktikováním transcendentální meditace, což je typ meditace, která zahrnuje zpívání a zaměření na mantry k dosažení klidu. ošetření ani se nepodporovala meditaci po celou dobu studie. Tito studenti působili jako kontrolní skupina. Tato skóre znamenají, že PTSD je velmi pravděpodobné. Navíc odborníci v oblasti duševního zdraví také diagnostikovali PTSD u každého z účastníků. Pro diagnózu PTSD, což naznačuje, že jejich příznaky úplně ustoupily. Zúčastněte se meditačních relací a nedostali žádné jiné léčby, neviděli žádná zlepšení. Účastníci hlášeni na začátku studie zahrnovali noční můry, flashbacky k traumatickým událostem, pocit úzkosti nebo strachu a stav hypervigilance. emoční necitlivost, stavy hněvu, násilné výbuchy a zneužití alkoholu a drog.

  „Vysoké procento mladých lidí v Jižní Africe, zejména těch, kteří žijí v černošských čtvrtích, trpí PTSD,“ vysvětluje autor studie Michael Dillbeck z Institutu pro vědu, technologii a veřejnou politiku na Maharishi University of Management Ve Fairfieldu, ia.

  Tento problém však přesahuje Jižní Afriku. V nedávných údajích o celosvětovém průzkumu, které Světová zdravotnická organizace (WHO) shromáždila, 70,4 procenta respondentů uvedlo, že zažilo trauma, a mnoho z těchto jednotlivců může mít v důsledku toho PTSD.

  „stát se úspěšnými studenty a produktivním Členové společnosti, absolutně potřebují pomoc při řešení příznaků posttraumatické stresové poruchy, “zdůrazňuje Dillbeck a poznamenává, že nástroj tak jednoduchý jako meditace by mohl významně změnit životy lidí.

  „ Naším Studie ukazuje, že po 3 měsících meditace byla [meditační] skupina v průměru mimo PTSD. Nabízí způsob, jak se s tímto problémem efektivně vypořádat. “

  Michael Dillbeck

  • Psychologie/psychiatrie
  • Doplňkový medicína/alternativní medicína

  Transcendentální meditace může pomoci zmírnit příznaky traumatu, stres

  nový výzkum odhaluje, jak čtyřměsíční transcendentální meditační program vedl k významnému snížení příznaků stresu a traumatu u mužských vězňů, což naznačuje, že technika může být Efektivní zacházení s vězněmi, veterány a dalšími jednotlivci s vysokým rizikem posttraumatického stresu. , IA a tým zveřejňuje svá zjištění v časopise Permanente.

  Podle ministerstva pro záležitosti veteránů Spojených států bude asi 6 z 10 mužů a 5 z 10 žen v USA v určitém okamžiku svého života, definované jako svědectví nebo zažívání šokujícího, děsivého, děsivého, nebo nebezpečná událost.

  U některých lidí mohou takové události vést k posttraumatické stresové poruše (PTSD).

  Contents

  Sin Comentarios

  Disculpa, los comentarios están cerrados.